Nejsem jako vy
Jacob Hunt je jen zdánlivě obyčejný teenager – exceluje v matematice, má hodně černý smysl pro humor a nenávidí nepořádek. To, co má navíc, je Aspergerův syndrom. Je neprodyšně uzavřený ve svém vlastním světě. Snaží se být jako všichni ostatní, ale netuší, jak by to měl udělat. Jednoho dne je za podivných okolností zavražděna jeho lektorka Jess a chlapec s uhýbavým pohledem je rázem prvním podezřelým. Byl by schopen vraždy?
Kapka kámen vyhloubí
Autorka deníků Hana Kulasová (1926 – 2015) - obdivuhodná žena, která se tvrdohlavě rozhodla postavit proti všem a všemu a dát svému dítěti s autismem šanci na vzdělání. Postoj, který nebyl v polovině minulého století žádnou samozřejmostí. Deníky paní Kulasové nejsou jen výpovědí toho, jak se rodině s dítětem s postižením žilo za socialismu. Jsou především svědectvím obrovské mateřské lásky, silné vůle a vytrvalosti.
Dost dobře nenormální: Můj báječný život s autismem a ADHD
„Situace, které doslova vybízejí ke zhroucení, autorka popisuje s humorem, ironií, vtipem. Naší pozornost obrací i k časté šikaně autistů, vztahům, peripetiím v zaměstnání. Mně osobně kniha poskytla celou řadu impulsů k přemýšlení, zda se čas od času neberu příliš vážně, a že by možná stálo za to vnášet do vlastního života trochu více lehkosti." - přečtěte si celou recenzi knihy
Aspergerka – posila pro ženy s Aspergerovým syndromem
„Kniha se stává příležitostí k tomu, aby byla čtena společně všemi členy rodiny, a vytváří tak prostor pro vzájemný dialog. Pro mě osobně je to první kniha v češtině, která mimo jiné pojednává o problematice stárnutí na spektru. Ano, konečně je potřeba otevřeně říct, že autismus jednoho dne nezmizí, nevyrosteme z něj, nelze nás z něj vyléčit." - přečtěte si celou recenzi knihy
Svět očima dítěte s autismem
Matyáš je dvanáctiletý kluk, který má autismus a jako jeden z mála je schopen mluvit o tom, co vidí, slyší a prožívá v rámci jeho postižení. Formou interview se svojí mámou nás tak zve do světa, kam je běžně vstup nám, neautistickým, zakázán.  Tato unikátní a svým charakterem jedinečná publikace je odborně komentována prim. MUDr. Markétou Havlovicovou a MUDr. Janou Schmidtovou.
Tajná kniha pro aspergery
Svět kolem se řídí nějakými tajnými pravidly. Některá znám, tuším. Jenže faktem zůstává, že oproti většině lidí mnohem víc tápu... Jako teenagerovi mi dalo dost práce tohle zamaskovat, v dospělosti to nebylo jiné. A pak jsem jednoho dne uslyšela výraz Aspergerův syndrom. A najednou mi to všechno začalo dávat smysl! (...) Tenkrát ještě takováhle knížka pravidel neexistovala. Ale dnes už existuje. Dešifruje pravidla společenského chování a je docela zábavná...
Autismus & Chardonnay
Co mají společného písek a sušenky? Nebo hokejky s plyšákem a modřiny s letákem? Zeptejte se Martina Selnera! Mimo to, že pracuje ve Slunečním domově, kde se stará o děti s autismem, oplývá totiž darem spojit dvě zdánlivě nesouvisející věci. Tyto neobvyklé dvojice mu slouží jako odrazový můstek k tomu, aby nám přiblížil svět autistických dětí a jejich i své každodenní starosti.
Císař ve světě: terapie cestou do Asie aneb Táta zůstal doma
„Když byly našemu Kryštofovi 3 roky, zazněla naplno diagnóza Aspergerův syndrom. Brzy na to jsem s ním podnikla měsíční cestu do Asie, která nám dopřála intenzivní a nerušený čas novou situaci vstřebat... Chtěla jsem s ním být sama, lépe mu porozumět. Potřebovala jsem ho znovu poznat a přijmout fakt, že všechny jeho odlišnosti jsou trvalé."
La Différence invisible
Hlavní hrdinka Margarita má 27 let a na první pohled se neliší od ostatních. Je milá, inteligentní. Pracuje ve velkém podniku, žije s přítelem. Přesto je jiná. Snaží se pochopit, proč má tak často pocit, že není součástí života, který se kolem ní odehrává. Její pocit nepohodlí a nepochopení tváří v tvář prožitým situacím ji dovedou k hledání odpovědí.
Camouflage: The Hidden Lives of Autistic Women
Komiksová publikace přibližuje problematiku ženského autismu, který zůstává značně nepochopený a bývá často zaměňován nebo zcela přehlížen. Kniha nabízí povzbudivý pohled do životů a myslí žen na spektru, přičemž vychází ze skutečných případů z praxe. Okouzlující ilustrace berou čtenáře na vizuální cestu poznání, jak ženy na spektru prožívají své každodenní životy. Od metafor a maskování v sociálních situacích, po přátelství a vztahy nebo specifické zájmy.
Vývojová psychologie
Publikace podává srozumitelný výklad vývoje člověka napříč celým životním cyklem. Zachycuje proměny lidské psychiky a chování od početí a prenatálního života až po umírání a smrt. Pohled na vývoj člověka je pojat moderně a vysoce aktuálně, témata jsou předkládána v nových kontextech...

Máte námět na vylepšení, něco Vám nefunguje, nebo nám chcete pouze něco vzkázat? Napište nám.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

NAPIŠTE NÁM
Tento web používá k chodu cookies.