Série lvů –⁠ jedinečná kombinace pěti barev

Komentář autora kreseb

Česky:

Velice jsem si oblíbil obrázek lva. Při jeho vybarvování používám vždy jen pět barev – červenou, růžovou, fialovou, modrou a zelenou. Vybarvil jsem tento obrázek již více než 400krát a ani jeden není stejný. Barvy kombinuji zpaměti. Barvy mám opravdu velmi rád. V barvách vidím mé blízké osoby a některá zvířata a pocity zase slyším barevně.

Slovensky:

Veľmi som si obľúbil obrázok leva. Pri jeho vyfarbovaní používam vždy len päť farieb – červenú, ružovú, fialovú, modrú a zelenú. Vyfarbil som tento obrázok už viac ako 400krát a ani jeden nie je rovnaký. Farby kombinujem spamäti. Farby mám naozaj veľmi rád. Vo farbách vidím moje blízke osoby a niektoré zvieratá a pocity zase počujem farebne.

Komentář maminky

Česky:

Můj syn si oblíbil tento obrázek lva velmi dávno. Jeho vybarvování se věnuje několik let. Zpravidla ráno si Ľubko vybere jeden obrázek a začne s vybarvováním. V současnosti si obrázek k vybarvování i připravuje. Příprava spočívá v tom, že si vyznačí na jednotlivé části lva barvy, které ten den použije. Lva si můj syn rozdělil na části: hříva, záda, bříško, ocas a nohy.

Při vybarvování vždy používá červenou, růžovou, fialovou, modrou a zelenou barvu. Fialová barva je Ľubkova oblíbená už od dob, kdy chodil teprve do školky. Od začátku jsem obrázky odkládala. Postupně jsem zjistila, že ani jeden obrázek není stejný. Zároveň jsem si uvědomila, že Ľubko kombinuje barvy zpaměti, bez jakékoli vizuální kontroly.

Při vybarvování používá Lubo barvičky, fixy, pastelky, voskové barvy, popřípadě je vzájemně kombinuje. Vždy má období, kdy preferuje některé kreslící potřeby nebo jejich kombinace.

Výběr obrázku lva bude z mého pohledu souviset se zájmem mého syna o kočkovité šelmy a rovněž s tím, že v ZOO Bratislava vždy s úžasem obdivoval lva jihoafrického.

Slovensky:

Môj syn si obľúbil tento obrázok leva veľmi dávno. Jeho vyfarbovaniu sa venuje niekoľko rokov.
Spravidla ráno si Ľubko vyberie jeden obrazok a začne s vyfarbovaním. V súčasnosti si obrazok na vyfarbovanie aj pripravuje. Príprava spočíva v tom, že si vyznačí na jednotlivé časti leva farby, ktoré v ten deň použije. Leva si môj syn rozdelil na časti : hriva, chrbát, brucho, chvost a nohy. 

Pri vyfarbovaní vždy používa červenú, ružovú, fialovú, modrú a zelenú farbu. Fialová farba je Ľubkova obľúbená už od čias, keď chodil ešte len do škôlky.

Od začiatku som obrázky odkladala. Postupne som zistila, že ani jeden obrazok nie je rovnaký. Zároveň som si uvedomila, že Ľubko kombinuje farby spamäti, bez akejkoľvek vizuálnej kontroly.
Pri vyfarbovaní používa Ľubko farbičky, fixky, pastelky, voskové farby, pripadne ich vzájomne kombinuje. Vždy má obdobie, kedy preferuje niektoré kresliace potreby alebo ich kombinácie.

Výber obrázku leva bude z môjho pohľadu súvisieť so záujmom môjho syna o mačkovité šelmy a rovnako s tým, že v ZOO Bratislava vždy s úžasom obdivoval leva juhoafrického.

Prohlédněte si obrázky pozorně, na závěr vás čeká malá hádnaka...

lvi.jpg

lvi-1.jpg

lvi-7.jpg

lvi-3.jpg

lvi-4.jpg

lvi-5.jpg

lvi-6.jpg

lvi-8.jpg

lvi-9.jpg

lvi-10_1.jpg

lvi-11.jpg

lvi-12.jpg

lvi-13.jpg

lvi-14_1.jpg

lvi-15.jpg

LVI-16.jpg

LVI-17.jpg

lvi-kombo-1.png

lvi-kombo-2.png

lvi-kombo.png

Všehny uvedné velké obrázky jsou skutečně originální a každý v jiném barevném provedení. V přehledu zmenšených obrázků lvů se však nachází jedna stejně barevná dovjice. Najdete ji? 🔍

Názory

Napsat svůj názor:

Vážíme si každého vašeho názoru. Vyhrazujeme si právo na nezveřejnění.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Všechny novinky
Nové Přečtené
další aktuality

Máte námět na vylepšení, něco Vám nefunguje, nebo nám chcete pouze něco vzkázat? Napište nám.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

NAPIŠTE NÁM