Zdraví a autismus
Příjem potravy u dětí s poruchou autistického spektra
02. 10. 2024
Obtíže s příjmem potravy jsou u dětí s poruchou autistického spektra (PAS) velmi časté. Podle výzkumů má v nějaké formě problémy s jídlem 60 až 90 % dětí s PAS, což má významný dopad jak na jejich prospívání, tak i na sociální začlenění mimo domov. Tyto potíže mohou zahrnovat extrémní vybíravost, neochotu ochutnávat nové potraviny, preference velmi specifických jídel, neobvyklé stravovací rituály a nedostatečný, nebo naopak nadměrný energetický příjem. Právě pomoc těmto dětem tvoří velkou část mé terapeutické praxe.
Dentální hygiena a prevence při péči o zuby – příklad dobré praxe
12. 03. 2023
Jak jsme se synem s PAS začali navštěvovat dentální hygienu i o tom, jak nám prevence pomohla v tom, aby sin zvládl chodit k zubaři sám a bez obav.
Jak jsme se synem trénovali návštěvy u zubaře – příklad dobré praxe v průběhu 10 let
11. 03. 2023
Ráda bych se s vámi podělila o naše zkušenosti na cestě k samostatnosti při návštěvách zubaře. V článku se zaměřím na to, jak jsme pomocí nácviků zvládli samotná zubní ošetření, v navazujícím textu se budu věnovat i tomu, jak jsme se začali věnovat dentální hygieně, která se postupem času stala pravidelnou součástí synovy péče o zuby.
Zkušenosti člověka na spektru s lékařským ošetřením
12. 01. 2021
„U lékařů potřebuji, aby dopředu říkali, co se bude dít, co se mnou budou dělat. Také aby všechno vysvětlili nejlíp sami, abych se musela ptát co nejmíň, protože pokud otázku nebudu mít připravenou předem, v tu chvíli mě žádná nenapadne." - přečtěte si o zkušenostech ženy s Aspergerovým syndromem s lékařskou péčí.
Máte námět na vylepšení, něco Vám nefunguje, nebo nám chcete pouze něco vzkázat? Napište nám
NAPIŠTE NÁM