Kde najít vhodnou podporu?


Při hledání vhodné podpory se může snadno stát, že se vám nepodaří najít to správné místo, kam se obrátit. Mnohdy je důvodem jednoduše to, že služeb pro lidi s autismem a jejich blízké je v České republice stále nedostatek. Nedostupnost služeb je ale často dána také nesrozumitelností systému podpory a nedostatkem informací, kterými veřejnost disponuje

Pokud víte, jakou službu potřebujete, dobře vám poslouží naše mapa Míst podpory. Mapa nabízí kontakty na široké spektrum poskytovatelů, kteří mají zkušenost s poskytováním služeb pro lidi s autismem a jejich blízké. Někteří poskytovatelé se na autismus přímo specializují. V mapě tedy najdete kontakty na diagnostické služby, lékařské odborníky, sociální služby, neformální občanské aktivity jako jsou svépomocné skupiny, homesharing a mnoho dalších.

Jestliže se v mapě nevyznáte nebo si ani tak nejste jisti, kam se obrátit, neváhejte oslovit některou z poraden. Tam vám kvalifikovaní pracovníci pomohou najít to správné místo, které může adekvátně reagovat na vaše potřeby. Obrátit se můžete také na Poradnu AutismPortu. 

Názory

Napsat svůj názor:

Vážíme si každého vašeho názoru. Vyhrazujeme si právo na nezveřejnění.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Máte námět na vylepšení, něco Vám nefunguje, nebo nám chcete pouze něco vzkázat? Napište nám.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

NAPIŠTE NÁM