Představivost a fantazie provází můj život s Aspergerem už od mala
O lidech s Aspergerovým syndromem se často říká, že nemají dostatek představivosti a fantazii. Autorka článku Elenrin je ale důkazem, že každý člověk na spektru je jiný. Sama utíkala do své fantazie už jako malá, pomáhala jí zvládat těžké situace a vyrovnat se se skutečným světem. A představivost jí pomáhá i v dospělosti - například při práci.
Pohledem lidí na spektru...aneb „Autismus je často spojován s černobílým myšlením. Jaké to je, myslet černobíle?"
„Černobílé myšlení znamená, že všechno je buď hop, anebo trop. Nejsou přechody, anebo jsou strašně malé a rychlé. Neexistuje menší a větší zlo." - Jaké je černobílé myšlení podle dalších lidí na spektru?
Neviditelná Poppy čelí konfliktu kvůli nečekané změně plánů
„I přesto, že lidé z okolí člověka s autismem znají specifika této diagnózy, jejich znalosti zůstávají často v teoretické rovině. Dokázat si představit, co druhý prožívá, je velmi těžké. Proto je důležité chtít naslouchat zkušenostem lidí s autismem. Naopak nepochopení okolí, narážky, tlak na rychlé přizpůsobení ,normálnímu‘ chování, mají pro mnohé lidi s autismem dramatické následky."
Moje autistické vypnutí
„Odstávky jsou součástí mého života autisty. Vypnutí bývá spouštěno smyslovým přetížením, fyzickým a duševním vyčerpáním, neočekávanými zprávami, úzkostmi z nadcházejících událostí, otřesy v mém plánování. Někdy jde o kombinaci příčin, jindy je prostě mozek tak dlouho zapnutý, že mu nezbývá nic jiného, ​​než se vypnout."