Představivost a fantazie provází můj život s Aspergerem už od mala
O lidech s Aspergerovým syndromem se často říká, že nemají dostatek představivosti a fantazii. Autorka článku Elenrin je ale důkazem, že každý člověk na spektru je jiný. Sama utíkala do své fantazie už jako malá, pomáhala jí zvládat těžké situace a vyrovnat se se skutečným světem. A představivost jí pomáhá i v dospělosti - například při práci.
Pohledem lidí na spektru...aneb „Autismus je často spojován s černobílým myšlením. Jaké to je, myslet černobíle?"
„Černobílé myšlení znamená, že všechno je buď hop, anebo trop. Nejsou přechody, anebo jsou strašně malé a rychlé. Neexistuje menší a větší zlo." - Jaké je černobílé myšlení podle dalších lidí na spektru?
Neviditelná Poppy čelí konfliktu kvůli nečekané změně plánů
„I přesto, že lidé z okolí člověka s autismem znají specifika této diagnózy, jejich znalosti zůstávají často v teoretické rovině. Dokázat si představit, co druhý prožívá, je velmi těžké. Proto je důležité chtít naslouchat zkušenostem lidí s autismem. Naopak nepochopení okolí, narážky, tlak na rychlé přizpůsobení ,normálnímu‘ chování, mají pro mnohé lidi s autismem dramatické následky."
Moje autistické vypnutí
„Odstávky jsou součástí mého života autisty. Vypnutí bývá spouštěno smyslovým přetížením, fyzickým a duševním vyčerpáním, neočekávanými zprávami, úzkostmi z nadcházejících událostí, otřesy v mém plánování. Někdy jde o kombinaci příčin, jindy je prostě mozek tak dlouho zapnutý, že mu nezbývá nic jiného, ​​než se vypnout."
Všechny novinky
Nové Přečtené
další aktuality

Máte námět na vylepšení, něco Vám nefunguje, nebo nám chcete pouze něco vzkázat? Napište nám.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

NAPIŠTE NÁM