Invalidní důchod - možnosti pro lidi s PAS
Invalidní důchod (ID) může být na jednu stranu velikou pomocí a usnadněním situace, na druhou stranu s sebou přináší určitá rizika. Rozhodovat se, zda a kdy o invalidní důchod zažádat, nebývá vždy jednoduché, ale zároveň může být invalidní důchod jedním z aspektů, který člověka podpoří a pomůže mu v jeho životní situaci. V článku vám přinášíme podrobné informace k této problematice.
Jak na příspěvek na péči – praktické rady a tipy
Péče o člověka s poruchou autistického spektra může být náročná nejen po stránce psychické a fyzické, ale i finanční. Příspěvek na péči může být jedním z prostředků, jak situaci lépe zvládat a být ve větším psychickém, fyzickém i finančním klidu.
Invalidní důchod u lidí s PAS
„Invalidní důchod vnímám jako velmi rozechvělou a křehkou jistotu, jež se může mávnutím kouzelného proutku vypařit.“ - Přečtěte si názor člověka s PAS na možnost získání invalidního důchodu.
Průkaz osoby se zdravotním postižením (OZP)
Co je průkaz OZP? Kdy na něj má osoba s PAS nárok a jak o něj zažádat? Přinášíme vám odpovědi.
Invalidní důchod ano, či ne? Autentická výpověď mladého muže na spektru i jeho rodiny
„Martin v získání ID spatřuje kromě mnoha pozitiv i pár možných úskalí, nicméně v každém případě má podle něj smysl se o invalidní důchod ucházet," popisuje Martinova sestra cestu svého bratra za získáním ID.

Máte námět na vylepšení, něco Vám nefunguje, nebo nám chcete pouze něco vzkázat? Napište nám.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

NAPIŠTE NÁM
Tento web používá k chodu cookies.