Přezkoumání příspěvku na péči – jak vhodně postupovat?
Přezkoumání příspěvku na péči - co dělat, pokud je žádost o příspěvek na péči zamítnuta, nebo je příspěvek snížen z důvodu dodání nedostatečné lékařské dokumentace (dítě má stále potíže, ale nedocházelo jistou dobu k odborníkům).
Příspěvek na motorové vozidlo – podmínky a praktické informace
Podle aktuální právní vyhlášky může o příspěvek na automobil žádat více lidí s autismem, tedy i ti, kteří nemají diagnostikovanou závažnou poruchu intelektu (dříve mentální retardaci). Existuje totiž nezanedbatelný počet dětí a dospělých s autismem bez poruchy intelektu, pro které je cestování hromadnou dopravou rovněž zdrojem takového stresu, že se v obranné reakci uchylují k agresi vůči sobě nebo okolí. Také oni mohou dosáhnout na tzv. příspěvek na zvláštní pomůcku – motorové vozidlo, tedy automobil. 
Průkaz osoby s PAS a vše co o něm potřebujete vědět
Na následujících řádcích vám přinášíme ucelený přehled, k čemu průkaz osoby s PAS slouží, v jakých situacích ho lze využít, kde jej získat a také jaké informace obsahuje. Nabízíme také konkrétní příklady z praxe, jak může průkaz osob s PAS pomáhat, a zkušenosti osob s PAS a jejich pečujících se získáním a použitím tohoto průkazu.
Průkaz OZP – příručka informovaného žadatele
Účelem průkazu osoby se zdravotním postižením (OZP) je lidem se sníženou schopnosti se pohybovat a orientovat v prostoru, čase či sociálních situacích zajistit přístupnější cestování a snazší orientaci. V příručce se dozvíte například to, kdo má na průkaz nárok, kde je o něj možné zažádat, kdy vzniká nárok na příspěvek na mobilitu nebo na co si dát pozor.
Kolik stojí autismus?
Vždycky mě znovu překvapí (a zamrzí), když se mě rodiče dětí s autismem ptají, jestli mají žádat o příspěvek na péči. Vždycky odpovídám ano a jsem přesvědčená, že tyto požadavky jsou opodstatněné.  Přemýšlela jsem nad tím, jak moc je vlastně výchova dítěte s PAS finančně nákladná. Zmíním pár postřehů, které vychází z naší vlastní zkušenosti.
Invalidní důchod - možnosti pro lidi s PAS
Invalidní důchod (ID) může být na jednu stranu velikou pomocí a usnadněním situace, na druhou stranu s sebou přináší určitá rizika. Rozhodovat se, zda a kdy o invalidní důchod zažádat, nebývá vždy jednoduché, ale zároveň může být invalidní důchod jedním z aspektů, který člověka podpoří a pomůže mu v jeho životní situaci. V článku vám přinášíme podrobné informace k této problematice.
Jak na příspěvek na péči – praktické rady a tipy
Péče o člověka s poruchou autistického spektra může být náročná nejen po stránce psychické a fyzické, ale i finanční. Příspěvek na péči může být jedním z prostředků, jak situaci lépe zvládat a být ve větším psychickém, fyzickém i finančním klidu.
Průkaz osoby se zdravotním postižením (OZP)
Co je průkaz OZP? Kdy na něj má osoba s PAS nárok a jak o něj zažádat? Přinášíme vám odpovědi.
Invalidní důchod u lidí s PAS
„Invalidní důchod vnímám jako velmi rozechvělou a křehkou jistotu, jež se může mávnutím kouzelného proutku vypařit.“ - Přečtěte si názor člověka s PAS na možnost získání invalidního důchodu.
Invalidní důchod ano, či ne? Autentická výpověď mladého muže na spektru i jeho rodiny
„Martin v získání ID spatřuje kromě mnoha pozitiv i pár možných úskalí, nicméně v každém případě má podle něj smysl se o invalidní důchod ucházet," popisuje Martinova sestra cestu svého bratra za získáním ID.
Všechny novinky
Nové Přečtené
další aktuality

Máte námět na vylepšení, něco Vám nefunguje, nebo nám chcete pouze něco vzkázat? Napište nám.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

NAPIŠTE NÁM